Tutkintoihin S-T valitut

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Afshar Atia
Alainen Alina Fanny Aleksandra
Alimi Mohamad Ashraf
Anglé Emilia Reeta Maria
Aro Kerttu Alma-Elina
Asghari Mojtaba
Asp Saara Anna Ilona
Auvinen Nella Krista Adalmiina
Eljander Annika Iida Irene
Hautala Emmi Veera Katariina
Hautamäki Jenna Marika
Heikkinen Jenna Katariina
Hentunen Ella Maria
Himanen Tiia Emilia
Hirvonen Moona Viola
Hiukka Ada-Erika
Honkonen Jenni Maria
Humalajoki Emilia Josefina
Huopana Loviisa Ainoliina
Huttunen Mira Iida Marika
Hård Helmi Marketta
Häkkinen Annika Emilia
Hänninen Neea Maria
Iivanainen Cool Cristiano
Ilvesmäki Lumia Raija Sinikka
Ilvessuo Jenna Terttu Amanda
Itkonen Julia Jenna Aurora
Jukkala Susanne Maria
Kaitera Anna Elina
Kallioaho Janita Emmi Johanna
Kapanen Nuppu Juulia
Kauppi Vili Sameli Atniel
Kellosaari Emma Annette
Kharine Valentin Valtteri
Kinnunen Sini Tuulia
Kiuru Iina Amanda
Kivelä Siiri Kaarina
Kolari Linda Hanna Alexandra
Kolehmainen Elli Lyydia
Korkeakangas Hilla Petriina
Korpinen Sinna Eerin Adeley
Koskinen Aada Liisa Karoliina
Koskinen Jessika Eveliina
Kotilainen Alisa Hannele
Kotilainen Anni Sofia
Kotilainen Sanni-Maija
Kuittinen Kristiina Emilia
Kukko Liisa Anna Josefiina
Kuosmanen Aure Elsa Maria
Kuronen Jessica Milena
Kääriäinen Eeva Kaisa
Lahtinen Minea Loviisa
Laine Eemeli Matias
Laru Peppi Karoliina
Latvala Ella Maria
Lebedzeu Anton
Lemmetty Ella Riina
Leppänen Emmi Linda Emilia
Liikanen Iida Lotta Maria
Liimatainen Hilla Lumina
Liimatainen Linnea Ilona
Lintunen Aino Olga Maria
Lipponen Roosa Helena
Matilainen Aada Sofia
Matilainen Aliisa Susanna
Mattila Kaisa Anniina
Mattila Tiia Hilda Juliaana
Muli Edith Inkeri
Mäkipelto Anni Iida Emilia
Nieminen Pirita Juulia Jessica
Nieminen Ruut Katariina
Nieminen Veera Janika Johanna
Niskanen Henni Helmi Emilia
Noponen Linnea Anni Matilda
Nurmi Sini Rosita
Oikari Milla Eliisa
Ojala Aino Emilia
Ojala Noora Tuulia
Paananen Luukas Viljami
Pekkala Olivia Josefiina
Pellonpää Miia Senja Maria
Peltokangas Emilia Aurora
Peltola Saana Tuulikki
Peltonen Roosa-Maria Aleksandra
Piirmets Breta Trine
Piispanen Nico Kristian
Pitkälä Edith Matleena
Pitkälä Elise Magdaleena
Pitkäniemi Oona Eve-Lina
Pohjonen Elmi Onerva
Poikola Julia Katariina
Poikonen Helmi Johanna
Pylväläinen Anni Marianne Alina
Qais Sayed
Rautiainen Maria Ilona
Romo Iiris Maria
Rossi Laura Eveliina
Rouhiainen Kastehelmi Elisabet
Räsänen Camilla Hannele
Saarinen Noora Ida Maria
Saastamoinen Emma Liisa Maaria
Salminen Viivi Maria Emilia
Saralahti Mirella Aurora
Sillman Karoliina Emmi Amanda
Simonen Marjo Anneli
Sivula Aada Anna Loviisa
Sohlman Fanny Alma Maria
Soininen Janna Maria
Sundell Saara Xiaofeng
Suuronen Anni Justiina
Takala Raisa Jessica
Tammi Heta Wilhelmiina
Taskinen Emmi Marie Aleksandra
Tissari Anna Katariina
Torvinen Vilja Helmi Marjaana
Tuominen Asta Emilia
Tuuri Akseli Eemeli
Umutoni Uwase
Vertainen Meeri Maaret
Viinikainen Miina Hilja Elina
Viljakainen Vilma Aino Faina
Yasini Zemerai
Ylinen Pinja Linnea

Ei lupaa julkaista nimeä: 22
Valittu: 145

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Alho Joonatan Julius
Anttila Aatu Onni Eemeli
Berg Ida Aune Aliina
Damljanovic Daniel
Halttunen Leevi Lauri Valtteri
Hassinen Aatu Eevert
Heinonen Joel Onni-Hermanni
Hindrén Kim Christian
Hinkkanen Eetu Oskari
Hintikka Eelis Samuel
Hokkanen Antton Eerikki
Hyytiäinen Nuutti Ludwig Aapeli
Häkkinen Arttu Ilmari
Hämäläinen Eemeli Robert
Hämäläinen Joona Mikael
Hämäläinen Mikko Oskari
Hänninen Noah André
Hänninen Sulo Kristian Johannes
Ilminen Matias Ilari Filemon
Isomöttönen Paavo Samuli
Järvinen Miro Mikael
Jääskeläinen Ville Samuel
Kaasinen Eerika Vilhelmiina
Karén Nici Mikael
Karimi Hadi
Katainen Lauri Johannes
Kauppinen Konsta Väinö Julius
Keinonen Otto Aaro Aapeli
Kinnunen Roope Elias
Kokkonen Niko Samuel
Kraft Veeti Vilhelm
Kuikka Toni Petteri
Kupari Vilho Otto Eemeli
Kähärä Roope Kristian
Lahtinen Eeli Werner
Laine Aarni Aukusti Olavi
Laitiainen Leo Armas
Lamminniemi Viljami Henri Kristian
Laurinen Eero Antero
Leppäniemi Julius Olavi
Leskinen Vertti Ukko
Mattila Tenho Oskari
Mikkola Joel Hannu Oliver
Myllymäki Joona Olavi
Myllymäki Lauri Juhani
Määttä Klaus Aadolf
Määttä Leevi Mikael
Nahkala Inka Ramona
Nejlik Jesse Nico
Ojala Miko-Emil Juhani
Oksanen Aleksi Joonatan
Partanen Tiitus Väinö Werneri
Peltomäki Santeri Olavi
Peni Joose Samuli
Pitkäaho Elmeri Mikael
Pohjola Vili Pauli Erik
Puikkonen Miska Verneri
Pylvänäinen Jussi Tapani
Rentola Ruben Edvin Ossian
Rikama Eetu Eino
Rintalahti Roope Oliver
Ruokonen Vili Valtteri
Ruotsalainen Tuukka Kristian
Salmela Onni Veikko Olavi
Seppä Aatu Toivo Albert
Sinerheimo Asko Juhani
Sippola Miika Henrik
Soininen Juuso Juhani
Taivassalo Eemeli Aleksanteri
Tiirola Topias Artturi
Tikkakoski Atte Paavo Petter
Tikkakoski Eetu Aaron Oskari
Toivari Joona Eemeli
Toivio Minja Katriina
Urpanen Juho Matias
Valtonen Kasperi Onni Oskari
Varjo Niklas Jami Julius
Virnes Vuokko Talvikki
Virtanen Lauri Petteri
Änäkkälä Viljami Matias

Ei lupaa julkaista nimeä: 16
Valittu: 96

Taideteollisuusalan perustutkinto

Haavisto Veera Elviira
Hytönen Maiju Karoliina
Jokiaho Wilhelmiina Johanna
Karjalainen Neea Elena
Kinnala Jere Kustaa Kristian
Kinnunen Terhi Tuulia
Korhonen Neea Noora Eveliina
Lamminniemi Tuomo Toivo Rikhard
Lauronen Antti Oskari August
Luotinen Rinna Karoliina
Mourzagh Fatima Aicha Amira
Mäkinen Heidi Junia
Peura Okko Aapeli
Saari Ingrid Greta Kristiina
Syyrakki Iisa Aune Aurora
Ylönen Jesse Joni Kristian

Ei lupaa julkaista nimeä: 8
Valittu: 24

Talotekniikan perustutkinto

Ahmadi Mohammad
Arkko Aleksi Mikael
Asefi Sayed Mahdi
Eräjärvi Miro Johannes
Honkala Veeti Ilmari
Ilmasti Tino Tatu Teuvo
Jokinen Asko Einari Petrinpoika
Jormakka Juuso Olavi
Jämsen Emil Juho Viljami
Kajanus Joni Kristian
Khalili Golmohammad
Kivinen Onni Olavi
Kujala Aaron Mikael
Kukkonen Onni Eemeli
Lappalainen Miro Petri
Latifi Mohammad Zia
Leppänen Joose Luka Samuel
Leppänen Roope-Petteri Ristonpoika
Muurainen Valtteri Vili Veikka
Mäcklin Tuukka Kristian
Olkkonen Jere Kalervo Mikael
Pamilo Tommy Markus Mikael
Pannula Jeremias Christian
Piispanen Roger Sam Nikolaus
Poikola Linus Benjamin
Rokkamäki Riku Matti
Saartoala Konsta Daniel
Salmi Hugo Jim Alexander
Sillansalmi Eero Antero
Storck Joona Emil Kristian
Tapanila Joonas Kasperi
Utra Jiri Joonatan
Vanhala Kalle Osmo Juhani

Ei lupaa julkaista nimeä: 11
Valittu: 44

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

Alatalo Celja Aurelia
Heinonen Rasmus Onni Oliver
Hämäläinen Pyry Johannes
Jauhiainen Emmi Pauliina
Kinnunen Ossi Ilari
Koljonen Mea Lumi Avelina
Lusua Lassi Eemeli
Peltonen Roosa Pauliina
Rainio Maaria Julianna
Räsänen Sari Marja Elisa
Saario Johanna Julia
Timonen Inka Jasmin
Torikka Vilho Leevi Eemeli
Veijonen Sofia Minni Alexandra

Ei lupaa julkaista nimeä: 7
Valittu: 21

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Alenius Antti Samuel
Anttila Joona Jasper
Autio Topi Jalo Elias
Böhm Aatu Eemeli
Ermolaeva Vera
Eskola Leevi Eemeli
Flyktman Sakari Mikael
Friman Marcus Micael
Hakkarainen Juuso Matias
Hartikka Arttu Oskari
Heinonen Sampo Aaron
Helle Alex Justinus Adam
Herranen Aapo Johannes
Hiltunen Niklas Christian Olavi
Hintikka Lassi Juhani
Hirvasniemi Harri Eemeli
Hirvonen Miska Antero
Hummel Tobias Paavo Oliver
Huttunen Teemu Mikael
Hyvönen Pekka Vesa Johannes
Häkkinen Aino Katriina
Isojärvi Eeli Vertti Viljami
Jääskeläinen Nemo Amadeus
Kalliola Remu Ohto Olavi
Kannisto Markus Joosua Valdemar
Kardinen Julia
Ketola Toivo Immanuel
Kirjavainen Juho Samuli
Koivula Hugo Aatu Oskari
Kuntsi Lucas Asser Matias
Kuosmanen Elias Matti Antero
Kärki Emmi Aino Emilia
Laitinen Justiina Kaisa Maria
Lampinen Leevi Aatu Eemeli
Laukka Valtteri Lauri Tapani
Laukkanen Valtteri Matias
Lauri Konsta Daniel
Leivo Jesse Petteri
Leppänen Arttu Oiva Petteri
Linjama Eerik Anttoni
Makkonen Mikael Arsi Juhani
Miina Antti Juhani
Mohammadpour Amin
Mäkinen Juho Topias
Niemispelto Esa Olavi
Nissinen Venni Valtteri
Nuutinen Akseli Veikka Juhani
Nyman Jere Juhani
Oksanen Lassi Kaapo Kasperi
Palmu Eevi Pauliina
Palola Lauri-Kalle Aukusti
Peltonen Leevi Onni Oskari
Penttinen Tuomas Voitto Vihtori
Pursiainen Leevi Sebastian
Puttonen Veeti Matias
Ramo Maya
Romppanen Emilia Siiri Maria
Ronkainen Joel Mikael
Ruuhinen Ossi Eemeli
Saikkonen Niklas Eetu Petteri
Salminen Mitja Kasper
Salo Tomi Markus
Salonen Mirko Anttoni
Taipale Touko Johannes
Tjäder Joonatan Aaro Antero
Toompuu Kevin
Tuominen Arttu Eelis Oliver
Tuuliranta Rene Aleksanteri
Tuunainen Veeti Juhani
Vallius Miro Mikael
Varvikko Oskari Sanfred
Venäläinen Akseli Kalle Antero
Villman Sami Petteri
Virkkunen Jere Joel Juhani
Väisänen Kuutti Matias Syrak

Ei lupaa julkaista nimeä: 21
Valittu: 96