Tutkintoihin M-R valitut

Matkailualan perustutkinto

Arkko Ella Vilma Ilona
Autio Erika Marja-Terttu
Collanus Teresa Cassandra
Fath Mianda Emma Alicia
Gyllden Nea Sara Sofia
Hagert Rosita Milaja
Harjunen Roosa Katriina
Hänninen Anni-Maria Sepontytär
Ihamäki Eetu Jasper
Immonen Tea Krista
Jauhiainen Aapo Valtteri
Karhu Nina Carita
Kauppila Jesse Anton Eemeli
Komarova Olga
Lammasaitta Julius Onni Topias
Laukkanen Alina Mirjam Helena
Linna Pinja Sofia Karoliina
Mieskonen Memma Milana
Myllylä Milla Maarit
Oksanen Mira Sofia
Oksanen Susanna Jasmin Aleksandra
Palmi Cristiina Noora Anneli
Patja Reetta Juulia
Pudas Iida Julia
Rantamäki Aada Illusia
Reijonen Sonja Aino Elina
Rossi Minni Esteri Miriam
Saksala Kerttu Aili Dagmar
Tiainen Janna Venla-Eveliina
Tolppila Sanni-Mari Aurora
Vaittinen Venla Oona Emilia
Vehkalampi Sandra Helena
Viitasaari Juulia Camilla
Virtanen Wilma Martta Eerika
Vänttinen Eve Armiida
Väyrynen Jenna Anette Katariina

Ei lupaa julkaista nimeä: 8
Valittu: 44

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Eerikäinen Ilona Saara Alisa
Frilander Taavi Nestori
Halenius Noora Mirjam Johanna
Halttunen Lenni Eetu Mikael
Han Heejeong
Hietanen Riku Oskari
Ikkala Anni Emilia
Isopahkala Emmi Ilona
Jaakkola Saara Matilda
Jalava Jonna Wilhelmiina
Jalkanen Timo Tapani
Jokinen Jenna Emilia
Juvonen Sara Emilia
Kaariniemi Into Eevertti
Kamio Luka Aaron
Katalkin Siiri Susanna
Kay Reh
Keinonen Eveliina Aurora
Kemppainen Ada Vera Sofia
Kinnunen Veera Emilia
Korhonen Elisa Katariina
Korhonen Lenni Kalle Gustaf
Kuisma Vilma Karoliina
Kärkkäinen Jere Otto Juhani
Lanchakova Ekaterina
Lehtonen Aapo Otto Ilmari
Lievonen Dan Miikkael
Liukkonen Noomi Neilikka
Marjamaa Anju Kaisla
Mehto Noora Sara Susanna
Muli Jenna Rosanne
Mäkivirta Verneri Veli Leonhard
Neulaniemi Jenna Johanna
Nurminen Aapo Juha Elmeri
Paajanen Jimi Joonatan
Paakkari Arttu Alarik Mikael
Pajumäki Viola Jasmin
Prittinen Eetu Petteri
Raatikainen Tuuli Maria
Raitio Patrik
Rauhala Mila Susanna
Rautakoski Ronja Milka-Maaria
Salminen Niklas Onni Ilmari
Seppä Akseli Samuel
Siikavirta Hugo Evert
Sintonen Reetta Anna Kaarina
Somppi Ville Kristian
Sydänmaanlakka Venla Julia
Sydänmaanlakka Viivi Emilia
Talvinen Tommi Kalevi
Vepsäläinen Aurelia Eveliina

Ei lupaa julkaista nimeä: 9
Valittu: 60

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuvallisen ilmaisun osaamisala

Hietaniemi Iida Emilia
Hillebrand Meri
Hirvonen Niina Elina
Hirvonen Salla Maarit
Hynynen Elias Taavi Iivari
Jauhiainen Elina Kielo Maria
Kirjavainen Nea Aada Maria
Klasila Helmiina Olivia
Liponen Erika Ida Kamilla
Moisio Jasmin Aurora
Niittylahti Anni-Elisa Antintytär
Ryömä Minttu Maaria Mikaela
Sulkunen Aada Olivia
Suominen Susa Odessa
Tahvonen Venla Rauha Elina
Uusitalo Aada Margareeta
Wennman Julia Viola
Viitanen Viljami Mikael

Ei lupaa julkaista nimeä: 3
Valittu: 21

Musiikkialan perustutkinto, musiikin osaamisala

Bagge Lauri Tapio Kristian
Ceesay Mariama Samira
Haukkaluoma Aleksi Väinö Malakias
Heikkilä Tanja Katriina
Hirvelä Vilja Aino Aleksandra
Huhtanen Joonas Eemeli
Lampela Anna Elina Auroora
Loikkanen Nuutti Otto Verneri
Moisio Armas Aarre
Mylläri Benjamin Emanuel
Mäkinen Arvo Olavi
Pitkänen Hanna Helena
Rissanen Nikolas Kasper
Räsänen Aapo Juhani
Soisalo Severi Iiro Elias
Souru Samuli Antero
Tallqvist Iida Emilia
Viitanen Aaro Simo Kalervo

Ei lupaa julkaista nimeä: 0
Valittu: 18

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Andersson Oona Ilona Julia
Flyktman Jonna Milla Maaria
Hokka Anni Helena
Kananen Emmi Jemina
Koskela Aapo Juhani
Kyläniemi Krista Katariina
Laaksonen Taika Anna Inkeri
Lahtinen Tyko Petrus Sameli
Liekkinen Netta Roosa Viveka
Lintunen Rosaliina Saimi Amanda
Lukkarinen Milla Emilia
Lundahl Elli-Maija Tuulia
Myyryläinen Jone Kristo
Määttänen Jenna Emilia
Nekala Joona Valtteri
Nukarinen Erika Anniina
Oittinen Iida Maria
Palokangas Tuukka Mikko
Parviainen Ella Loviisa Katariina
Pirttimäki Laura Miia
Rajala Lotta Iida Elisa
Ruottinen Iita Elina Teuvontytär
Salin Jasse Matti Oskari
Salonen Minttu Eveliina
Salonen Ronja Sofia
Sipilä Milla Ella Juulia
Takalo Alisa Iiris
Toivonen Tinja Elna Juulia
Tosun Laura Emmi Irene
Vauhkonen Noora Emma Matilda
Vehkaoja Annika Susanne Emilia

Ei lupaa julkaista nimeä: 13
Valittu: 44

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Hassinen Aino Wilhelmiina
Koskinen Otto Jalmari
Liimatainen Matias Erik Mikael
Pesonen Saku Taavi Santeri

Ei lupaa julkaista nimeä: 5
Valittu: 9

Puuteollisuuden perustutkinto

Ahmadi Mirahmad
Hirvanen Inka Tuisku Eerika
Holm Ano Gideon Oskari
Keurulainen Juho Aukusti
Lihr Miro Joonas Samuel
Oivo Mikael Johannes
Talaskivi Iiro Olli Johannes
Tapaninen Miro Juha Daniel

Ei lupaa julkaista nimeä: 11
Valittu: 19

Rakennusalan perustutkinto

Aaltonen Daniel Johannes
Ahonen Samppa Viljami
Ahtikari Jaakko Aaron
Airaksinen Kim Kristian
Al-Kaabi Luay Abdullah Hayder
Astikainen Riku Valtteri
Hakkarainen Luka Veikko Emil
Hallikainen Jami Oskari
Halttu Aku Mikael Ari-Joutsi
Halttunen Lauri Kaapo Aleksanteri
Hietikko Alexi Einari
Hiltula Ada Emilia
Hirn Anssi Juho Ilmari
Hirvonen Simo Kristian
Honkamäki Janne Aukusti
Humalajoki Albert Toivo Henrik
Ikonen Juhan Martti Viljami
Immonen Veeti Eemil Petteri
Kaakkomäki Eemeli Mikael
Karjalainen Kiite Kaaperi
Kaunisto Eemeli Oskari
Kauppinen Oskari Joonatan
Kauppinen Patrik Benjamin
Kaurtola Mino Jasse Kasimir
Kinnarinen Vilma Julia
Kinnunen Severi Elias Jussinpoika
Koittola Elmeri Oskar
Kolehmainen Arttu Eemeli
Korhonen Johan Kristian
Korhonen Miso Sauli Johannes
Korhonen Nima Kamran
Kuronen Jens Samuel
Kuronen Joel Jeremias
Lahtinen Daniel Valdemar
Lamberg Jonne Markus
Lehtinen Elias Lauri Verneri
Leinonen Matti Jalmari
Liehu Niklas Toni Tapani
Linjama Niko Mikael
Liponen Oliver Gabriel
Liukkonen Riku Toivo Valtteri
Långström Elmeri Johannes
Mikkonen Miro Viljami
Moisio Asser Eliel
Musavi Kazem
Mustola Minja Iitu Marianne
Nieminen Miko Atte Kristian
Nikkilä Valtteri Johannes
Ossipov Daavi
Paananen Lenni Elmeri
Parkkonen Max Johannes
Pasanen Julle Viljami
Peltola Tuomas Tapani
Peltonen Krista Emilia
Penttinen Miko Kristian Kalervo
Pulkkinen Jesse Lukas Samuel
Pullinen Jimi Veikka Mikael
Pälve Kristian Mikael
Pälvimäki Aapo Leo Severi
Raesalmi Konsta Nikolai
Rantanen Kalle Eemeli
Rantanen Nikke Yrjö Otto
Rauhamäki Arttu Eemeli
Rautio Oskar Paavo Ernest
Reh Bae
Reponen Arttu Vilho Valtteri
Riihiaho Aimo Ilmari
Rikman Niko Viljami
Rissanen Kai Jesperi
Rouhiainen Roope Tino Mikael
Salmela Oliver Aukusti Timonpoika
Sipiläinen Aku Antti Jalmari
Suominen Miro Aleksi
Tanskanen Miika Kristian
Tarvainen Alex Krister
Tikka Aki Petteri
Tikka Veeti Oskari
Varsell Milla-Maria
Viitanen Mariella Kristiina
Virenius Vilja Kaarina
Vähäkoski Nea Aino Anniina
Ässämäki Toni Tuomas

Ei lupaa julkaista nimeä: 18
Valittu: 100

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Altti Veli Pekka
Berg Riikka Suvi Minea
Gröhn Miro Matti Ilmari
Hartikka Pietu Johannes
Hautamäki Aleksi Oskari
Hautamäki Jessica Alexandra
Hedman Daniel Toivo Valdemar
Heikkinen Inka Anna Aurora
Heinonen Mikael Sisu Rafael
Helen Iines Alexandra
Hiekkanen Sini Petra
Hokkanen Janina Kia Emilia
Hokkanen Tanja Hilja Karoliina
Hotti Neea Emilia
Hovikoski Niklas Aleksi
Hyvönen Siina Oona Olivia
Hård Tomi Antti Oskari
Hämäläinen Nemo Petteri
Hänninen Elisa Susanna
Jafari Karim
Jouhtimäki Ella Sofia
Kaihula Nooa Daniel
Kainulainen Jutta Emilia
Kaipio Mirka Maria
Kallio Tiina Maria
Kangas Jenni Maarit
Kantanen Viivi Karoliina
Karstila Saku Samuel
Kauhanen Johanna Julia
Kemppainen Laura Paulina
Koivumäki Jenni Emilia
Kolu Wiivi Julia Dagmar
Koskinen Roope Lauri Tapio
Kumpulainen Jenna Eerika
Lahtinen Matti Mikko Ensio
Lappalainen Miika Elmeri
Lehmonen Emma Maija Emilia
Lehtonen Aapo Eetu Johannes
Lehtonotko Vivianne Vieno Alina
Liimatainen Mira Riikka Maria
Lindgren Denise Angela Anastasia
Lindgren Desiree Birgit Anseliga
Luciya Luciya
Luhtanen Jasmin Mariel
Lundström Sinna Erika
Lähteenmäki Jenna Julia Katariina
Medvedeva Anastasiia
Meissner Joel Axel Johannes
Müller Nicole Elena
Niskanen Oona Isabella Juulia
Oinonen Niklas Olli Johannes
Oittinen Jenna Amanda
Okkolin Lauri Samuli
Oksanen Ella-Mari Katariina
Omid Siyar
Paananen Meiju Ilona
Pajumäki Niko Tuomas
Peltola Minja Nea Susanna
Pertta Ville Vikki
Piesanen Kaisa Vilhelmiina
Puronaho Anna Angelica
Puustinen Niki Mikael Samuli
Pölkki Miika Kaapo Eemeli
Raatikainen Verneri Johannes
Rissanen Iina Emilia
Ronkainen Verna Alisa
Rossi Isla Anni Johanna
Salmelin Inari Iida Johanna
Siekkinen Anni Emilia
Sievänen Veeti Antero
Suomalainen Laura Anniina
Tattari Milla Maria
Tiala Eetu Johannes
Tiilikainen Lauri Sakari
Tolvanen Minttu Amanda
Tommer Luukas Sebastian
Tähkäpää Vesa Patrik
Utter Nea Noora
Viik Matias Emil Johannes
Viinamäki Patric Jalo Aulis
Vuolli Eeli Akusti
Ylönen Sara Hanna Maria

Ei lupaa julkaista nimeä: 22
Valittu: 104