Tanssinäytökset
Laadukkaat näytökset ovat kiinteä osa toimintaamme ja jokainen oppilaamme pääsee esiintymään ryhmänsä kanssa ja näkemään myös muiden ryhmien esityksiä.
Toteutamme vuosittain useita näytöskokonaisuuksia ja osallistumme valtakunnallisiin katselmuksiin ja kilpailuihin. Teemme yhteistyötä musiikin perusopetuksen ja ammatillisen koulutuksen sekä media-alan kanssa.
Kaikki joulu- ja kevätnäytöksemme ovat seurattavissa suorina lähetyksinä tällä sivulla ja YouTubessa.
Paikkani maailmassa -kevätnäytös 2025
Gradian tanssin lukuvuosi huipentuu kevätnäytöksiin, joiden teemana on erilaiset paikat, sijainnit ja mielentilat. Näyttämöllä nähdään monipuolinen kattaus eri tanssilajeja ja -tyylejä sekä suuri joukko kaikenikäisiä tanssijoita perheen pienimmistä aina aikuisharrastajiin asti. Tuttuun tapaan näytökset toteutetaan yhteistyössä Gradian media-alan kanssa.
Näytökset
- Lauantaina 17.5. klo 14 ja klo 16.15, käsiohjelma (pdf)
- Sunnuntaina 18.5. klo 14 ja klo 16.15, käsiohjelma (pdf)
- Suomalaisen musiikkikampuksen Siltasali (Pitkäkatu 18–22, Jyväskylä)
- Liput 8 euroa Ticketmasterissa
Suorat lähetykset
- Lauantai 17.5. klo 14 (YouTubessa)
- Lauantai 17.5. klo 16.15 (YouTubessa)
- Sunnuntai 18.5. klo 14 (YouTubessa)
- Sunnuntai 18.5. klo 16.15 (YouTubessa)
Voit antaa palautetta näytöksistä positiivisen palautteen seinillä: lauantain näytökset (Padlet) ja sunnuntain näytökset (Padlet).
Näytöksen kesto on noin 90 minuuttia. Lämpimästi tervetuloa!
Sivun kuva: Inka Muhonen