Yrittäjyyden tapahtumat

Gradian, Jyväskylän Yritystehtaan sekä keskeisten sidosryhmien yrittäjyystapahtumat 2018 - 2019 opiskelijoille ja henkilöstölle

MARRASKUU 2018
23.11.- 24.11. Opiskelijayritysten Joulumarkkinat, kauppakeskus Forum, Pia Kotro pia.kotro(at)gradia.fi
26.11. Tuotekehitysrahoitusraati, Niina Helin, niina.helin(at)gradia.fi
28.11.-5.12. + 10.12.-14.12.  Opiskelijayritysten Pop Up -myymälä, kauppakeskus Forum, Pia Kotro pia.kotro(at)gradia.fi
29.11. klo 13-13.30 Yrittäjyys + Jyväskylän Yritystehdas -info, Schildtin lukion auditorio, Mikko Sorsa mikko.sorsa(at)gradia.fi & Mikko Saranen, mikko.saranen(at)gradia.fi
30.11. klo 14-16  TULIcocktail -tapahtuma oppilaitosten henkilökunnalle Sohwilla, Niina Helin niina.helin(at)gradia.fi

JOULUKUU 2018
28.11.-5.12. + 10.12.-14.12.  Opiskelijayritysten Pop Up -myymälä, kauppakeskus Forum, Pia Kotro pia.kotro@gradia.fi
13.12. Opiskelijaosuuskuntien GetTogether, järj. Jyväskylän Yritystehdas, Iiris Asunmaa iiris@yritystehdas.fi
14.12. Schildtin lukion Pop Up -tapahtuma Schildtin lukion 1. krs, Mikko Saranen mikko.saranen@gradia.fi & Mikko Sorsa mikko.sorsa@gradia.fi
17.12.-21.12. Jouluinen Pop Up-myymälätapahtuma opetuskasvihuoneessa Gradia Jämsässä, Outi Honkanen outi.honkanen@gradia.fi

TAMMIKUU 2019
18.1. Karhun kaatajaiset, järj. Kasvu Open, Yritystehdas, Innova 1
Yrittäjyysbrunssit

HELMIKUU 2019
8.2. NY-yritysten semifinaali, Seppä, järj. Nuori Yrittäjyys ry, Niina Helin niina.helin(at)gradia.fi
15.2. Jyväskylän Yritystehtaan työpaja esimiehille ja johdolle

MAALISKUU 2019
4.-6.3. Schildtin lukion yrittäjyyspäivät, Mikko Saranen mikko.saranen(at)gradia.fi & Mikko Sorsa mikko.sorsa(at)gradia.fi
19.3. Schildtin lukion työelämä- ja yrittäjyyspäivä, Satu Syyrakki satu.syyrakki(at)gradia.fi
25.-29.3. VITAL- hankkeen workshop -viikko Gradiassa, Mari Seppänen mari.seppanen(at)gradia.fi & Niina Helin niina.helin(at)gradia.fi
27.3. Finaalitori, Unelmat+Inspiraatio -kurssi, Suvi Salminen, suvi.salminen(at)jamk.fi

HUHTIKUU 2019
9.4. DreamUp -yrittäjyystapahtuma opiskelijoille, Mira Ruth-Viitanen mira.ruth-viitanen(at)gradia.fi
9.4. Lyseon lukion työelämä- ja yrittäjyyspäivä, Liisa Lamminsivu-Risku liisa.lamminsivu-risku(at)gradia.fi

TOUKOKUU 2019
8.-9.5. NY -yritysten valtakunnallinen finaali, järj. Nuori Yrittäjyys ry., Helsinki
Innovaatiotoiminnan kevätpäivä (linkki viime vuoden vastaavaan tapahtumaan), kevään 2019 päivä ilm. myöh. järj. Jyväskylän Yritystehdas, Pasi Teräväinen, pasi(at)yritystehdas.fi

KESÄKUU 2019
Finaalitori, Unelmat+Inspiraatio -kurssi

Muut tapahtumakalenterit