Gradia Jämsä yhteishaussa valitut

Gradia Jämsään valittiin 138 hakijaa.

Ajoneuvoalan perustutkinto

Ahonen Benjamin Andreas Samuel
Halttu Aku Mikael Ari-Joutsi
Heinävaara Aapo Tapani
Hellstén Joonas Oskari
Jokela Neea Ilona
Karppanen Tero Oskari
Korpijärvi Joonatan Lauri Antero
Kuisma Allan Tenho Rickhard
Lee Jonathan Jason
Mchugh Kalle Alfred
Pohjonen Sulo Juhani
Turve Iisakki Timonpoika

Ei lupaa julkaista nimeä: 2
Valittu: 14

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Annala Sanni Matilda
Helminen Aava Eveliina
Laasonen Leo Martin
Peltonen Sonja Aleksandra
Piotelat Asha
Rytkölä Camilla Jessica Johanna
Saarinen Jenniina Jonna Juulia

Ei lupaa julkaista nimeä: 1
Valittu: 8

Liiketoiminnan perustutkinto

Ahonen Aleksi Veikka
Hakkarainen Arttu Juho Akseli
Kaarre Pinja Maria
Karhu Maria Emilia
Kolu Vanessa Jasmin
Kunnari Jimi Hendri Elmeri
Laaksonen Ida Katariina Tuulikki
Laaksonen Rasmus Oliver
Laine Eetu Petteri
Leppämäki Elias Heikki Elmeri
Marjamaa Veikka Onni Joonatan
Mäntylaakso Kasper Mikael
Mäntynen Elvis Eemeli
Peltola Verneri Anton Ilmari
Salonen Miikka Oskar
Sivonen Markus Patrik

Ei lupaa julkaista nimeä: 4
Valittu: 20

Logistiikan perustutkinto

Erämies Oliver Eemeli
Järvenpää Arttu Markus Juhani
Kallio Ville Verneri
Koikkalainen Topias Lauri Juhani
Luhio Aapo Aulis Verneri
Mahmudi Yousef
Merisalo Miska Mikael
Niemi Taavi Matti Juhani
Salminen Minttu Oona Kyllikki
Salmivirta Otso Simeon
Sillman Pekka Toimi Hermanni
Simonen Eetu Johannes
Stukov Philipp

Ei lupaa julkaista nimeä: 4
Valittu: 17

Matkailualan perustutkinto

Kodeykina Linda
Lampinen Linda Lempi Maria
Raunio Venla Maarit
Salonen Heidi Elsa Annika
Wahlman Vilma Ida Annika

Ei lupaa julkaista nimeä: 1
Valittu: 6

Metsäalan perustutkinto

Ahonen Aaro Nuutti Ilmari
Ala-Hemmilä Valtteri Matti Johannes
Heinonen Joni Aleksi Kristian
Helminen Veeti Valtteri
Hihnala Konsta Kasperi
Kehusmaa Antti Jalmari
Kinnunen Mirko Onni Eemeli
Kuusinen Aatu Aleksi Markonpoika
Liikonen Roni Aku Armas
Lindqvist Miki Eemil
Moisio Niilo Eemil
Nekkonen Ilari Benjamin
Ovaska Rasmus Viljami
Pitkänen Vihtori Veeti Olavi
Saarinen Erno Sakari
Salunen Otto Henri Juhani
Savo Elmeri Kustaa Filemon
Simonen Esa Petteri
Simonen Mikko Eemeli
Solin Juuso Edvin Tapio
Taskinen Weikko Arvo Olavi
Uotila Topi Juhani
Uusitalo Nella Miranda
Vanhatalo Luka Benjamin
Varsell Jimi Niklas
Vasama Jose-Lucas Nikolai
Vikki Eeli Mikael
Väänänen Nooa Veikko Verneri

Ei lupaa julkaista nimeä: 5
Valittu: 33

Puutarha-alan perustutkinto

Kraft Martta Alisa
Pyykkönen Piia Tuulia

Ei lupaa julkaista nimeä: 0
Valittu: 2

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Johansson Terho Veli Rurik

Ei lupaa julkaista nimeä: 1
Valittu: 2

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Jokela Riina Karoliina
Kovanen Minka Matilda
Lehtola Maria Katri Siviä
Lemetyinen Milla Maarit
Mäyrämäki Elina Anni Pauliina
Piirala Luukas Marko Sakari
Puranen Irmeli Hilla-Maarit
Viitala Emma Iida Maria
Vilenius Kristiina Anastasia

Ei lupaa julkaista nimeä: 0
Valittu: 9

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Aalto Eero Pietari
Aronen Jere Janne Johannes
Hakosalmi Tuomas Toivo Mikael
Heinonen Tuomo Miro Petteri
Karttunen Joel Markus
Kashin Daniil
Komulainen Niko Olavi
Kuronen Nella Aino Johanna
Lahtinen Henna Maria
Lindeman Lasse Oskari
Lindén Rene Matias
Palmgren Hugo Olavi
Pitkäniemi Nooa Nikolai
Salmela Eemeli Elias
Saviaho Petra Elli Josefiina
Syrjälä Liana Emilia
Varjoranta Akseli Matti Henrik

Ei lupaa julkaista nimeä: 5
Valittu: 22

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus TUVA

Heinäkenkä Iida Maria
Raatikainen Jonna Alina Aleksandra
Vilenius Helmi Kaisla Annikki

Ei lupaa julkaista nimeä: 2
Valittu: 5