Ammattiin valmistuneet Gradia Jämsä

Syksy 2018, ajalla 1.7.–31.12.2018 valmistuneet

Lämpimät onnittelut ammattiin valmistuneille opiskelijoillemme! Petteri Järvinen, rehtori

Ajoneuvoasentaja

Hytönen Kalle, Kivijärvi
Ivaine Ivan, Uurainen
Järvinen Joonas, Jämsä
Järvinen Juho, Jämsä
Kehusmaa Matias, Jämsä
Mäkelä Jari, Jyväskylä
Oinaala Kalle, Saarijärvi
Ristiharju Rene, Laukaa
Savolainen Jari, Laukaa
Suleymanov Elshad, Jyväskylä
Tawfik Tarek, Jyväskylä
Wallenius Nuutti, Jämsä

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto

Hautamäki Tiina, Jyväskylä
Kinnunen Liisa, Laukaa
Kortelainen Juhani, Jämsä
Lahtonen Kalevi, Laukaa
Lindström Matilda, Jyväskylä
Myllymäki Johanna, Muurame
Saarinen Janne, Hollola
Stenberg Maija, Hämeenlinna

Floristin ammattitutkinto

Kajuutti Emma, Jyväskylä
Kokkonen Niina, Jämsä
Malin Reetta, Jyväskylä
Rautiainen Heta, Kuopio
Sissonen Maria, Saarijärvi

ICT-asentaja

Huikko Mauno, Joutsa
Laaksonen Joni, Jämsä
Manninen Olli, Jyväskylä
Saura Iina, Jämsä

Jalkojenhoidon ammattitutkinto

Järviö Latika, Nokia
Pasanen Marika, Kinnula
Virtanen Päivi, Hartola
Östberg Ros-Marie, Viitasaari

Kokki

Jokinen Juho, Jämsä
Kähäri Miska, Jämsä
Sääksjärvi Juno, Jämsä

Laborantti

Jaakonmäki Jonna, Jyväskylä
Janhonen Titta, Jyväskylä
Järvelin Miia, Jyväskylä
Néveri Szilvia, Lempäälä
Pelkonen Sami, Jämsä
Ruuska Teemu, Jyväskylä

Levyseppähitsaaja

Aaltonen Petri, Jämsä

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Rantala Jaakko, Jyväskylä

Lähihoitaja

Heino Samu, Joutsa
Heiskanen Miko, Jyväskylä
Herukka Kiia, Kangasala
Hänninen Andrei, Muurame
Jylkkä Katri, Jämsä
Järvinen Emilia, Jämsä
Kaitanen Enna, Kuhmoinen
Kamppila Miikka, Orivesi
Kauppinen Jani, Äänekoski
Keskinen Maarit, Jämsä
Konttinen Juho, Jyväskylä
Korhonen Jari, Jyväskylä
Kortelainen Irene, Jämsä
Kotajärvi Minna, Kuhmoinen
Kovanen Ville, Hankasalmi
Kurikka Elise, Jyväskylä
Lepikko Janne, Keuruu
Loukiala Tommi, Jyväskylä
Luukko Matias, Jämsä
Löfqvist Eveliina, Jämsä
Myntti Katariina, Keuruu
Nejlik Janne, Muurame
Nevalainen Juha, Juuka
Nieminen Olli, Mänttä-Vilppula
Nissinen Maisa, Jämsä
Oksanen Sonja, Jämsä
Oksjärvi Heidi, Jämsä
Ollonen Kiti,     Jämsä
Pekkola Sara,  Jyväskylä
Peltola Nina,   Orivesi
Pelttari Markus, Jämsä
Rajahonka Raoul, Jyväskylä
Riikonen Mira, Petäjävesi
Salminen Laura, Jämsä
Salonen Pirkko, Joutsa
Sipiläinen Jenna, Jämsä
Suutari Kati, Jämsä
Sääskilahti Sara, Kuhmoinen
Uus-Leponiemi Sanna, Mänttä-Vilppula
Viitaniemi Eveliina, Jämsä
Vähäjylkkä Simo, Jämsä

Matkailupalvelujen tuottaja

Kauppinen Inka, Jämsä
Kauppinen Jukka, Mänttä-Vilppula
Kivelä Sari, Jyväskylä
Niemelä Tiia, Akaa
Nieminen Veera, Muurame
Säily Jonna, Jämsä
Talikainen Anni, Jämsä
Tuominen Jesse, Jämsä
Uguz Veysel, Jyväskylä

Matkaoppaan ammattitutkinto

Jokela Joonas, Lestijärvi

Merkonomi

Alanko Janina, Jämsä
Anttila Marjo, Jämsä
Laurila Ulla, Kuhmoinen
Lehtonen Päivi, Kangasala
Lindell Tiia, Jämsä
Luoto Erja, Jäms
Meronen Juha, Jämsä
Niemelä Eevi, Jämsä
Ripatti Henna, Jämsä
Salminen Aliisa, Jämsä
Suominen Meri, Jämsä
Viitanen Sari, Jämsä
Vilkman Saana, Jämsä

Metsuri-metsäpalveluiden tuottaja

Hakkarainen Milla, Äänekoski
Heikkilä Jukka, Jämsä
Lehtonen Timo, Jämsä

Metsäkoneenkuljettaja

Aaltonen Mikko, Hattula
Haapasalo Veeti, Nokia
Heino Jenna, Urjala
Hämäläinen Ismo, Hausjärvi
Koskinen Janne, Valkeakoski
Laitinen Tommi, Uurainen
Lipponen Jari, Asikkala
Mäkinen Joni, Petäjävesi
Nieminen Sami, Mänttä-Vilppula
Paalanen Janne, Evijärvi
Siitarinen Jussi, Jämsä
Syrjälä Atte, Muurame
Tuominen Robert, Keuruu

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto

Helppolainen Juha, Orivesi
Ijäs Jukka, Mänttä-Vilppula
Koskelainen Tuomo, Porvoo
Koskinen Matti, Ruovesi
Koskinen Mika, Jämsä
Lepola Risto, Juupajoki
Mäkinen Matti, Orivesi
Mäkinen Mikko, Juupajoki
Niemi Matti, Juupajoki
Torkkeli Teemu, Hyvinkää
Valkeajoki Jussi, Juupajoki

Muovituotevalmistaja

Latvala Jere, Seinäjoki
Mörsky Juha, Jämsä

Myynnin ammattitutkinto

Melanen Sami, Mänttä-Vilppula

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Halonen Nonni, Jyväskylä
Kovanen Heli, Jyväskylä
Laava Jarkko, Kempele
Lahtinen Esa, Jämsä
Niemi Mari, Jämsä
Nieminen Nenna, Petäjävesi
Pasuri Piritta, Juupajoki
Peura Anni, Pirkkala
Piiroinen Tiia, Jämsä
Pohjanharju Mari, Mänttä-Vilppula
Rinta-Kahila Anni, Tampere
Roikonen Eveliina, Jämsä
Suuronen Jenna, Jyväskylä
Toivola Seliina, Nokia
Trygg Lauri, Laukaa
Vallittu Tuomas, Jämsä
Wessman Jenni, Muurame

Pienkonekorjaaja

Hintikka Onni, Uurainen
Mailas Oskari, Muurame
Nuuttinen Tino, Kangasala

Puunkorjuun erikoisammattitutkinto

Ahola Pekka, Rovaniemi
Tyni Marko, Rovaniemi

Puutarhuri

Antila Ida, Muurame
Halko Leena, Jyväskylä
Hokkanen Anna, Jyväskylä
Inkiläinen Henry, Jämsä
Kemppainen Julia
Lahti Miia, Jämsä
Lassila Paula, Jyväskylä
Lehtimaa Neea, Jyväskylä
Marjanen Sanni, Jyväskylä
Rahikainen Heidi, Jyväskylä
Salmela Suvi, Jyväskylä
Sinikorpi Annemari, Jyväskylä
Vastamäki Kaisu, Hartola
Yläjärvi Mervi, Jyväskylä

Sähköasentaja

Jokinen Jose, Jämsä
Moisio Miso, Keuruu
Pitkäniemi Jesse, Jämsä
Vanhatalo Eemil, Jämsä

Talonrakentaja

Helminen Santeri, Jämsä
Kulmala Mika, Jämsä
Peltola Jere, Jämsä
Virtanen Jussi, Jyväskylä

Toimitilahuoltaja

Peltonen Jutta, Jämsä

Varaosamyyjä

Hintikka Mika, Äänekoski
Saarinen Satu, Jyväskylä

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Asikainen Anne, Laukaa

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Halminen Elina, Jyväskylä
Haromo Sonja, Jämsä
Heinäjärvi Mikko, Jämsä
Helenius Jani, Jämsä
Martikainen Roni, Jämsä
Nieminen Teemu, Jämsä
Uitto Jesse, Jämsä